A preto musíme urobiť to, čo môžeme urobiť s tým, čo máme k dispozícii.“

A preto musíme urobiť to, čo môžeme urobiť s tým, čo máme k dispozícii.“

Stredisko zdrojov COVID-19 Lekárskej fakulty Univerzity Johnsa Hopkinsa k pondelku uvádza celosvetový počet prípadov takmer 175 000 vrátane 6 705 úmrtí.

Spojte sa s reportérom na Stephanie.Innes@gannett.com alebo na čísle 602-444-8369. Sledujte ju na Twitteri @stephanieinnes .

Komunita Royal Oaks Lifecare v Sun City, ktorá poskytuje asistované a nezávislé bývanie, má obmedzený počet návštevníkov, zatvorila jedálne a fitnes zariadenia, presunula všetky jedlá len na donášku a umožnila prácu na diaľku pre zamestnancov, ktorí nemusia byť v budove.

Guvernér Doug Duceyvo výkonnom nariadení z 11. marca uviedol, že opatrovateľské domy, zariadenia dlhodobej starostlivosti a asistované bývanie by mali:

  • Preverenie a triedenie personálu, návštevníka, predajcov alebo dodávateľov pred vstupom.
  • Pravidelne dezinfikujte povrchy, ktorých sa často dotýkate.
  • Vzdialiť symptomatických pacientov od spoločných priestorov.

Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb vydali usmernenia pre zariadenia dlhodobej starostlivosti , ako sú opatrovateľské domy a zariadenia asistovaného bývania. Smernice nariaďujú zariadeniam dlhodobej starostlivosti zastaviť návštevy, pokiaľ to nie je nevyhnutné, ako je starostlivosť na konci života, zrušiť skupinové stravovanie a podujatia a poslať domov nepotrebných zamestnancov.

Obmedzenie návštevníkov

Mariposa Point of Surprise, ktorý ponúka asistovaný život a oddychovú starostlivosť v blízkosti Bell Road a Bullard Avenue, začal v pondelok obmedzovať návštevníkov na základných lekárov a predajcov. Zariadenie malo na dverách nápis informujúci návštevníkov vrátane rodiny, že „dočasne obmedzujeme návštevy, aby sme povolili len určité situácie súcitnej starostlivosti, ako sú situácie na konci života“.

Zamestnancov Blahoslavenstiev bolo v stredu ráno vidieť, ako všetkým, ktorí vstúpili cez dvere, merali teplotu.

Sun City v utorok večer zatvorí niektoré zariadenia

Mnoho aktívnych dospelých komunít v údolí začalo minulý týždeň zatvárať zariadenia a obmedzovať aktivity.

Sun City, ktoré sa nachádza pozdĺž Grand Avenue medzi Peoriou a Surprise, zatvorí v utorok po ukončení prevádzky svoje vnútorné komunitné zariadenia. Golf bude k dispozícii len na základe rezervácie, aby sa znížil počet ľudí na ihriskách. Obchody s občerstvením budú predávať z ponuky so sebou, ktorá obsahuje iba fľaškové, konzervované a balené jedlá a nápoje.

Sun City West, severne od Bell Road medzi Grand Avenue a El Mirage Road, zatvorilo svoje rekreačné strediská do 30. marca. Neďaleké Sun City Grand, mimo Loop 303 pri Grand Avenue, v piatok oznámilo, že zatvára všetky svoje komunitné zariadenia do 1. mája o hod. 8:00 – jedna z najdlhších uzávierok v údolí.

PebbleCreek v Goodyear do 31. marca zrušil schôdze svojho združenia vlastníkov domov a zatvoril svoje klubovne, zasadacie miestnosti, knižnice, biliardové miestnosti, fitnescentrá, kryté bazény, umelecké centrá, umelecké galérie a štúdiá, kaviarne a reštaurácie. Reštaurácie budú mať stále obmedzený odber – mimo menu.

Fontána Slnka vo východnej Mese v piatok večer zatvorila svoje komunitné zariadenia, uviedol v pondelok generálny manažér John Millar. Zamestnanci prehodnotia, či majú veci ponechať zatvorené alebo otvoriť za pár týždňov, povedal.

"Je tu toľko informácií a je to samozrejme veľmi premenlivá situácia," povedal. "Budeme monitorovať, čo CDC a štátne ministerstvo zdravotníctva odporúčajú."

Recepčná v Sun Lakes Country Club pre The Arizona Republic povedala, že všetky komunitné zariadenia sa zatvárajú v pondelok o 16:00 až do odvolania. Správa v hlasovej schránke Sun Lakes v pondelok večer uviedla, že všetky kancelárie komunity sú až do odvolania zatvorené.

John Reyhons, generálny riaditeľ IronOaks at Sun Lakes, HOA, ktorá pokrýva štvrte Ironwood a Oakwood v Sun Lakes, uviedol, že fitness zariadenia komunity boli v pondelok na neurčito zatvorené. Všetko vonku, ako napríklad golf a tenis, zostáva otvorené.

Hlasová správa pre Leisure World vo východnej Mese uviedla, že všetky komunitné zariadenia sú zatvorené a podujatia sú zrušené do 30. marca.

Oslovte reportéra Joshuu Bowlinga na jbowling@azcentral.com alebo 602-444-8138. Sledujte ho na Twitteri @MrJoshuaBowling .

Podporte miestnu žurnalistiku. Prihláste sa na odber azcentral.com ešte dnes .

Inštitút biodesignu Arizonskej štátnej univerzity dúfa, že dramaticky zvýši dostupné testovanie na koronavírusy pomocou robotov, ktoré dokážu spracovať veľké množstvo vzoriek súčasne, s cieľom otvoriť testovacie miesto pre širokú verejnosť už v pondelok.

Použitím robotov na spracovanie vzoriek, povedal výkonný riaditeľ Biodesign Institute Joshua LaBaer, ​​ASU môže ponúknuť testovanie rýchlejšie ako štátne a nemocničné laboratóriá.

Zdravotnícki úradníci a štát, ktorí čelia prekážke testovacej súpravy, nemajú možnosť vykonávať rozsiahle testovanie na skríning vírusu, a to aj medzi tými, ktorí môžu prejavovať symptómy alebo ktorí sú už ohrození. Ak bude úspešná, ASU verí, že by mohla poskytnúť kľúčovú službu, ktorá by mohla začať zvrátiť vývoj v boji proti tejto epidémii.

V súčasnosti sú testovacie možnosti štátu Arizona relatívne obmedzené, k dnešnému dňu v stredu popoludní bolo v štátnom laboratóriu testovaných iba 265 ľudí. Je to preto, že veľká časť spracovania vzoriek sa musí robiť ručne, pričom jednotlivci prenášajú kvapaliny z jednej skúmavky do druhej, čo znamená, že naraz možno manipulovať iba s jednou vzorkou alebo niekoľkými vzorkami.

Ako výskumný ústav má ASU jedinečné zdroje, ktoré by univerzite mohli umožniť dramaticky zintenzívniť testovanie, ako sú roboty, ktoré dokážu automatizovať spracovanie vzoriek a zariadenia, ktoré dokážu čítať výsledky mnohých vzoriek súčasne.

„Cieľom bude zautomatizovať čo najviac z toho, aby sme to urýchlili,“ povedal LaBaer.

Univerzita dúfa, že na začiatok otestuje 400 vzoriek denne a vybuduje sa na viac ako 1 000 vzoriek denne.

ASU ešte nerozhodlo, koľko vzoriek na osobu by ústav otestoval, ale LaBaer povedal, že univerzita je pripravená pracovať len s jednou vzorkou na pacienta v závislosti od tempa šírenia epidémie a dopytu po testovaní. To by umožnilo testovať viac ľudí.

Toto je možnosť, ktorú ASU skúma, zatiaľ čo aktívne hľadajú zásoby testovacej súpravy. Univerzita by uprednostňovala použitie vopred vyrobených súprav, pretože prechádzajú starostlivou výrobou a analýzou zabezpečenia kvality, povedal LaBaer, ​​ale bude spolupracovať s ministerstvom zdravotníckych služieb v Arizone na možnosti, aby univerzita vyrábala súpravy, ak je to možné a v prípade potreby.

„O regulačnú časť sa budeme musieť starať neskôr, pretože nebude schválená, zapečatená a podpísaná,“ povedal. "Ale ak odvedú prácu a zachránia životy, na tom mi záleží."

Ak univerzita nie je schopná získať alebo vyrobiť dostatok testovacích súprav, testovanie by sa mohlo obmedziť len na členov komunity ASU, ako sú študenti a učitelia. LaBaer však povedal, že by radšej boli agresívni s ambíciou otestovať čo najviac ľudí, pretože včasné zásahy sú rozhodujúce pre záchranu životov.

"Musíme myslieť vo veľkom a musíme myslieť odvážne," povedal. "Rád by som vysielal v pondelok naživo. To je môj cieľ."

V súčasnosti jedinými miestami, ktoré v Arizone ponúkajú testovanie autom, sú Mayo Clinic a Coconino County v severnej Arizone. Testovanie Mayo je vyhradené pre pacientov Mayo, ktorí sú na lekársky predpis a testy Coconino County, ktoré spracováva Inštitút pre výskum translačnej genomiky, sa podávajú iba ľuďom na lekársky predpis.

LaBaer povedal, že stále nie je jasné, ako by testovacie miesto ASU fungovalo, ak by bolo otvorené pre širokú verejnosť a či by bol na testovanie potrebný lekársky predpis alebo stretnutie.

"Je toho veľa, o čom treba premýšľať, za málo času na to premýšľať," povedal.

Zamestnanci univerzity však momentálne pracujú nonstop, aby všetko nastavili. Pri premýšľaní o logistike modelujú svoj prístup podľa toho, čo úspešne fungovalo v iných krajinách, ako je Južná Kórea, kde rozsiahle testovanie pomohlo obmedziť šírenie choroby a počet infekcií.

LaBaer povedal, že okrem zásob testovacej súpravy bude ASU potrebovať stany, stoly, ľudí na zbieranie a spracovanie vzoriek, osobné ochranné prostriedky pre týchto ľudí a informačný systém, ktorý dokáže kódovať a sledovať vzorku každého pacienta, aby sa výsledky zhodovali s jednotlivými pacientmi. .

Nie je jasné, ako by univerzita tento proces financovala.

"ASU nemá žiadny spôsob, ako účtovať poistenie. Nevieme, ako za to zaplatiť, ale naším hlavným záujmom je konať, kým nebude príliš neskoro. Dúfajme, že vláda nám nakoniec pomôže," povedal LaBaer. "Samozrejme, viete, ASU má nadáciu gluconol-website.com a vždy je potrebná podpora, pretože nič z toho nie je jednoduché ani lacné."

Testy budú založené na dobre známej technike známej ako reverzná transkripčná polymerázová reťazová reakcia, inak skrátená na RT-PCR. Ide o rovnaký typ testovania, aký používajú Centrá pre kontrolu chorôb, ale sú upravené tak, aby vyhovovali potrebám univerzity.

Látky alebo reagencie klinickej kvality, ktoré sú potrebné na vyvolanie reakcie pre tento typ testovania, boli podľa LaBaera k dispozícii na objednávku len minulý týždeň a ASU konečne dostala objednávku látok, ktoré potrebovali v utorok.

‘Nemáme veľa času’

Univerzita už mala odborné znalosti a vybavenie na to, aby okamžite začala používať materiály a zaviedla testovanie. Laboratórium, ktoré bolo schválené pre samostatný výskumný projekt na testovanie ľudí na vystavenie žiareniu, malo zavedené potrebné opatrenia biologickej bezpečnosti – ako sú špeciálne bezpečnostné kukly, podtlak v miestnosti a stroje, ktoré spĺňali prísne predpisy – na testovanie vzoriek nového koronavírusu.

"Napadlo nás, že by sme mohli zmeniť účel týchto presných zariadení, aby sme sa konkrétne zamerali na testovanie tohto vírusu, a to je to, čo práve robíme," povedal LaBaer. "V podstate len vymieňame gény na radiačné testovanie tohto nového koronavírusu."

Momentálne toho nie je veľa, ale univerzita pracuje na podrobnostiach a spolupracuje s ďalšími zdravotníckymi organizáciami v celom štáte a očakáva, že v nadchádzajúcom týždni bude mať viac informácií.

"Ak sa štát Arizona zrúti kvôli tomu, že nebudeme môcť testovať ľudí, pretože nemáme k dispozícii súpravy, je to šialené," povedal LaBaer. "Nemáme tu veľa času. A tak musíme robiť, čo môžeme s tým, čo máme k dispozícii."

Amanda Morris pokrýva všetky oblasti biovedy, čo zahŕňa zdravotnú starostlivosť, technológie, nový výskum a životné prostredie. Pošlite jej tipy, nápady na príbehy alebo psie memy na amorris@gannett.com a sledujte ju na Twitteri @amdamomorris , kde nájdete najnovšie aktualizácie z oblasti biológie.

Nezávislé pokrytie biovedy v Arizone je podporované grantom od Flinn Foundation.

Podporte miestnu žurnalistiku. Prihláste sa na odber azcentral.com ešte dnes.

Keďže COVID-19 sa naďalej šíri, niektoré nemocnice v oblasti Phoenixu zavádzajú obmedzenia pre návštevníkov.

Podľa vyjadrení jednotlivých organizácií už od štvrtku 7:00 Banner Health and Dignity Health neumožňujú návštevy vo svojich nemocniciach.

„Chápeme, že to bude náročné, ale zaviazali sme sa prijať potrebné opatrenia na ochranu našich pacientov, zdravotníckych pracovníkov a komunity,“ uvádza sa vo vyhlásení spoločnosti Banner Health.

Vo vyhlásení sa uvádza, že z pravidla zákazu návštev existujú dve výnimky. Pediatrickí pacienti mladší ako 18 rokov môžu mať so sebou jedného dospelého návštevníka a tehotné rodičky môžu mať so sebou „jednu pomocnú osobu“.

Od nedele nemocnica VA vo Phoenixe zakázala všetkých návštevníkov v reakcii na pandémiu nového koronavírusu.

"Návštevy do našich stacionárov nepúšťame vôbec, okrem prípadov súcitu. Pre situáciu na konci života, keď sa niekomu blíži koniec života, urobíme výnimky, ale to sa robí na prípade do prípad,“ povedala Cindy Dorfnerová, hovorkyňa zdravotníckeho systému Phoenix VA.

Ani vtedy nie je povolený nikto mladší ako 15 rokov, povedala.

Kaila White prispela k tejto správe.

Oslovte reportérku najnovších správ na tina.giuliano@arizonarepublic.com a sledujte ju na twitteri @TinaMGiuliano

Nancy Keane, hovorkyňa Albertsons a Safeway, uviedla, že reťazec supermarketov zatvorí o hodinu skôr a otvorí o hodinu neskôr vo všetkých obchodoch v celej Arizone.

Contents