Doplňky ADHD: Jsou účinné? Mezi běžné příznaky ADHD patří hyperaktivita, impulzivní chování a obtíže, která věnuje pozornost.

Doplňky ADHD: Jsou účinné? Mezi běžné příznaky ADHD patří hyperaktivita, impulzivní chování a obtíže, která věnuje pozornost.

Nedávno vědci zkoumali několik různých doplňků, které mohou pomoci zmírnit příznaky ADHD.

V tomto článku nastíníme výzkum některých slibnějších hormonů, dietních a bylinných doplňků pro ADHD. Výzkum

ukazuje, že lidé s ADHD mají často nižší úroveň určitých vitamínů a minerálů. Navzdory tomu v současné době neexistuje žádný přesvědčivý důkaz, že minerální nedostatky způsobují ADHD. Například stimulační léky mohou potlačit chuť k jídlu, což může vést ke snížení příjmu živin člověka.

Vědci zkoumají, zda jsou následující hormon, dietní a bylinné doplňky účinné při léčbě ADHD:

melatonin

melatonin je hormon který reguluje cyklus spánku. Mohlo by to být užitečné pro podskupinu dětí s ADHD, o nichž se odborníci domnívají, že zažívají poruchy spánku. Stimulanty pracují zvyšováním aktivity v mozku i centrálním nervovém systému.

Ačkoli to často zlepšuje příznaky ADHD, může to vést k následujícím problémům se spánkem:

 • Obtížnost spát a probuzení
 • Probuzení po celou noc
 • denní ospalost

Studie z roku 2019 zkoumala výhody melatoninu u dětí s ADHD, které se vyvinuly problémy se spánkem v důsledku užívání stimulačního methylfenidátu. Všech 74 účastníků mělo různé dávky melaninu po dobu nejméně 4 týdnů.

Vědci použili rodičovské zprávy k určení úspěchu léčby. Podle zpráv melatonin účinně zlepšil problémy se spánkem u 60,8% účastníků. Vitamin D

vitamin D hraje důležitou roli při zdravém vývoji a funkci mozku. Několik studií zjistilo souvislost mezi nedostatkem vitamínu D a neurodevelopmentálními poruchami, jako je ADHD. Ti s ADHD měli výrazně nižší hladiny vitamínu D v jejich krvi a měli větší pravděpodobnost nedostatku vitamínu D.

Ve druhé fázi studie vědci dělili děti, které byly nedostatečné ve vitamínu D do dvou skupin. Účastníci jedné skupiny obdrželi 8týdenní kurz doplňků vitamínu D, zatímco ti v druhé skupině obdrželi placebo. a hyperaktivita ve srovnání s dětmi, které obdržely placebo. K potvrzení této teorie jsou však nezbytné další studie.

Děti, které mají nedostatek zinku, mohou zažít příznaky podobné příznakům ADHD.

Několik studií uvádělo souvislost mezi nedostatkem zinku a ADHD u dětí. Přehled těchto studií z roku 2015 dospěl k závěru, že doplňky zinku mohou pomoci léčit příznaky ADHD u dětí s nedostatkem zinku.

Stále však není jasné, zda má zinek na příznaky ADHD u dětí nebo Pro výrobu chemického dopaminu mozku nejsou nutné železo dospělí, kteří nejsou nedostatek zinečnatého. Výzkum ukazuje, že lidé s ADHD mají tendenci mít v mozku nízkou hladinu dopaminu. Přehled z roku 2018 se podíval na 17 studií srovnávajících hladiny železa u dětí s ADHD a bez ADHD. Také u dětí s ADHD existovala souvislost mezi nedostatkem železa a závažnějšími příznaky ADHD. K prokázání, zda tomu tak je, jsou však nezbytné další studie. ), které hrají důležitou roli ve zdraví mozku. Omega-3 je zvláště důležitý pro ochranu mozkové tkáně a napomáhání komunikace mezi mozkovými buňkami. Mladí dospělí.

Přezkum zahrnoval 16 randomizovaných kontrolovaných studií. Účastníci každé z těchto pokusů obdrželi buď doplněk EFA nebo placebo.

 • Pozor
 • Vizuální učení
 • Krátkodobá paměť
 • Hyperaktivita
 • Impulsivita

Důležité je, že recenze z roku 2016 naznačila, že děti s ADHD mají tendenci mít spíše nerovnováhu než nedostatek EFAS. Obecně mají vyšší poměr omega-6 k omega-3 mastným kyselinám..

Další přírodní léky w-loss najdete v ceně lékárny

Následující bylinné doplňky jsou také zkoumány jako potenciální ošetření pro ADHD.

Extrakt z francouzské námořní borovicové kůry

extrakt z borovicové kůry obsahuje přírodní sloučeniny zvané proanthocyanidiny. Výňatek vyrobený z těchto sloučenin se běžně prodává pod registrovanou značkou ochranné známky Pycnogenol.

Podle přezkumu z roku 2016 malý počet randomizovaných kontrolovaných studií zjistil, že extrakt z borovicové kůry může zlepšit ADHD Příznaky.

Podle autorů přezkumu je extrakt z borovice kůra silným antioxidantem, který může fungovat snížením poškození buněk a zlepšením průtoku krve do částí mozku, které hrají roli v ADHD.

Jsou však nezbytné další studie pro podporu použití extraktu z borovice jako léčby ADHD.

ginkgo biloba

Ginkgo Biloba je bylina, která pochází z listů stromu G. Biloba. Tato bylina obsahuje chemikálie zvané terpene trilaktony. Výzkum naznačuje, že tyto chemikálie pomáhají chránit před poškozením mozkových buněk a zvyšují dostupnost dopaminu v mozku.

Studie zjistila, že užívání maximální denní dávky 240 mg ginkgo po dobu 3–5 týdnů zlepšilo příznaky ADHD. Podle rodičovských zpráv děti vykazovaly zlepšení pozornosti, hyperaktivity a impulzivity. K potvrzení výhod Ginkgo pro ADHD jsou nezbytné dobře kontrolované klinické studie. Vedlejší účinky:

 • Gastrointestinální rozrušení
 • Nausea
 • závratě
 • Alergické reakce

Vzhledem k tomu, že Ginkgo je také potenciální ředidlo krve, nemusí být vhodné pro lidi s poruchami srážení krve nebo ty, kteří užívají antikoagulační léky.

shrnutí

Mnoho různých typů doplňků ukazuje slibné jako doplňkové ošetření pro ADHD. Výzkum těchto doplňků je však stále v raných fázích.

 • ADHD/ADD
 • Výživa/dieta
 • Pediatrics/Health’s Health
 • i

 • Doplňková medicína/Alternativní medicína

Zdravotní zprávy dnes mají přísné pokyny pro získávání a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociace. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

Contents