Taisons 6. aprīlī slēdza Columbus Junction rūpnīcu.

Taisons 6. aprīlī slēdza Columbus Junction rūpnīcu.

"Mēs turpināsim redzēt pozitīvu gadījumu kopas šāda veida objektos, jo Covid-19 ātri un viegli izplatās starp cilvēkiem, kas atrodas tiešā tuvumā," savā pirmdienas preses konferencē sacīja Reinoldsa. "Un, tiklīdz vīruss tiek ievadīts šāda veida vidē, to ir ļoti grūti ierobežot."

Piecas Aiovas arodbiedrības 9. aprīlī lūdza Reinoldsu mudināt uzņēmumus palēnināt līnijas ātrumu gaļas iepakošanas rūpnīcās, lai nodrošinātu sociālo distancēšanos, likt darbiniekiem rūpnīcās valkāt nemedicīniskas maskas vai sejas pārklājumus un nodrošināt drošības standartu ievērošanu. Viņi vēstules publiskoja pirmdien.

Valsts liellopu gaļas pārstrādes rūpnīcā "Iowa Premium" Tamas apgabalā tika konstatēti 177 jauni pozitīvi testi, bet Tyson Foods darbiniekiem – 84 pozitīvi testi, svētdien ziņoja štats.

Ir ziņots par pozitīviem gadījumiem Tyson Foods pārstrādes rūpnīcās Columbus Junction, Perry un Waterloo. Taisons slēdza Columbus Junction rūpnīcu 6. aprīlī. Reinolds teica, ka visi Columbus Junction darbinieki ir pārbaudīti.

Perijas un Vaterlo rūpnīcas paliek atvērtas.

Apkalpes pirmdien veica Perija objekta dziļu tīrīšanu. Taisona pārstāve Liza Krostone sacīja, ka vienas dienas slēgšana bija "papildu piesardzības pasākums". Nenoteiktam skaitam gaļas fasētāju rūpnīcā ir bijuši pozitīvi COVID-19 testi, sestdien Perija vadītājam apstiprināja Taisons.

Taisons slēdza savu rūpnīcu Kolumbusas mezglā, Aiovas dienvidaustrumos, šā mēneša sākumā pēc tam, kad tur tika ziņots par gandrīz 200 pozitīviem gadījumiem, kā arī diviem nāves gadījumiem, ko, iespējams, izraisījis vīruss.

Krostons sacīja, ka Taisons ir veicis papildu tīrīšanu, kā arī mērījis darbinieku temperatūru un licis rūpnīcā valkāt sejas pārsegus. Slimajiem darbiniekiem ārpus darba tiek likts palikt mājās un ievērot Slimību kontroles un profilakses centra norādījumus.

Reinoldsa sacīja, ka viņa neuzskata, ka būs vajadzīgs izpildu rīkojums, lai slēgtu gaļas iepakošanas rūpnīcas, nosaucot tās par būtiskām darba vietām un svarīgu pārtikas piegādes ķēdes daļu.

"Mums jādara viss, lai tie būtu atvērti drošā un atbildīgā veidā," sacīja Reinolds.

Labsajūta sākas ar Welltone — izpētiet burvību vietnē https://welltone-website.com/lv/ .

Ilgtermiņa aprūpes iestādes ir prioritāte personāla pārbaudēm

Desmit ilgtermiņa aprūpes iestādes Aiovas štatā tagad tiek uzskatītas par uzliesmojuma vietām, kas nozīmē, ka trīs vai vairāk iedzīvotāju ir bijuši pozitīvi attiecībā uz vīrusu. Jaunākais ir Bishop Drumm pensionēšanās centrs Džonstonā, kur astoņiem cilvēkiem ir pozitīvs tests.

Ilgtermiņa aprūpes iestādes ir prioritāte personāla uzraudzības pārbaudēm, sacīja Reiseters. Viņa sacīja, ka piesardzības pasākumi, piemēram, neļaut apmeklētājiem, šādās iestādēs ir veikti nedēļām ilgi. Bet infekcijas joprojām izplatās.

Ilgtermiņa aprūpes iestāde Heritage Specialty Care Cedar Rapids bija pirmā identificētā uzliesmojuma vieta štatā. Saskaņā ar Sabiedrības veselības departamenta datiem, uz piektdienu iestādē bija 110 pozitīvi koronavīrusa gadījumi, kas ir vispozitīvākie gadījumi Aiovas ilgtermiņa aprūpes centros.

Divi citi ilgtermiņa aprūpes centri Polkas apgabalā piektdien ziņoja par uzliesmojumiem. On With Life in Ankeny ziņoja par 31 gadījumu, un Trīsvienības centrs Lutera parkā DesMoinā ziņoja par 25 gadījumiem.

Saskaņā ar Slimību kontroles centru datiem vecāka gadagājuma cilvēki tiek uzskatīti par īpaši pakļautiem slimības riskam, un mirstības rādītāji pieaug gados vecākiem cilvēkiem.

Viņa sacīja, ka tas ir novedis pie zemākā kopējā ieslodzīto skaita Aiovas štatā kopš 2017. gada jūnija. Kopš 1. marta 811 ieslodzītie ir atbrīvoti, salīdzinot ar 748 ieslodzītajiem Aiovas cietumos. Vēl 572 ieslodzītajiem ir paredzēts uzraudzīta atbrīvošana, lai gan ir ļoti svarīgi, lai pēc atbrīvošanas katram būtu drošs, ilgtspējīgs mājoklis, sacīja Skiners.

Cietuma darbiniekiem ir jāvalkā aizsargmaskas, un ieslodzītie tiek mudināti to darīt, sacīja Skiners. Ieslodzītie, kuriem ir Covid-19 simptomi, tiek ievietoti karantīnā. Aiovas Medicīnas klasifikācijas centrā Koralvilā, kur ieslodzītajam tests bija pozitīvs, cietuma darbinieki katru dienu veic temperatūras pārbaudes, sacīja Skiners.

Linas apgabala deputātam, kuram svētdien bija pozitīvs tests, viņa maiņas sākumā ceturtdien nebija nekādu simptomu. Viņš ziņoja par drudzi, tuvojoties maiņas beigām, un tika pārbaudīts. Linas apgabala šerifa biroja ziņu izlaidumā teikts, ka proaktīvi pasākumi cietuma iedzīvotāju skaita samazināšanai mazināja deputāta kontaktus ar ieslodzītajiem. Saskaņā ar ziņu izlaidumu darbinieki arī pastiprināja tīrīšanas praksi, veicot vēl divas rūpīgas telpas tīrīšanas kopš pozitīvā testa.

Ieslodzītie strādnieki ir arī ražojuši individuālos aizsardzības līdzekļus, tostarp tūkstošiem auduma aizsargmasku, plastmasas sejas vairogus un miljoniem devu roku dezinfekcijas līdzekļa, sacīja Skiners.

​​​​​Niks Koltreins ir reģistra politikas un datu ziņotājs. Sazinieties ar viņu pa e-pastu ncoltrain@registermedia.com vai pa tālruni 515-284-8361. Jūsu abonements padara šādu darbu iespējamu. Abonējiet jau šodien vietnē DesMoinesRegister.com/Deal .

Atspoguļojot visā valstī novēroto tendenci, afroamerikāņi Marionas apgabalā daudz biežāk nekā baltie saslimst ar koronavīrusu, tiek hospitalizēti un mirst no šīs slimības, liecina pirmdien publicētais Merionas apgabala Sabiedrības veselības departamenta pētījums.

Arī vecāka gadagājuma cilvēki, visticamāk, pakļaujas slimībai, mazāk nekā viens nāves gadījums uz 100 000 cilvēku vecumā no 20 līdz 44 gadiem līdz vairāk nekā 200 nāves gadījumi uz 100 000 cilvēku vecumā no 85 gadiem.

Un, lai gan Marionas apgabalā ar SARS-CoV-2 vīrusu ir inficējušies aptuveni vienādi vīriešu un sieviešu procenti, vīriešiem ir bijusi divreiz lielāka nāves iespēja, proti, 10 nāves gadījumi uz 100 000 sieviešu, salīdzinot ar 20 uz 100 000 vīriešu.

Pirmdien Marionas apgabalā bija reģistrēti 4052 pozitīvi koronavīrusa gadījumi un 192 nāves gadījumi.

Spilgtākās atšķirības rodas, kad runa ir par rasi.

Afroamerikāņiem Marionas apgabalā ir aptuveni trīs reizes lielāka iespēja inficēties ar vīrusu nekā baltajiem. Afroamerikāņu vidū ir bijuši 290 gadījumi uz 100 000 cilvēku, salīdzinot ar 97 gadījumiem uz 100 000 balto cilvēku. Saskaņā ar ziņojumu afroamerikāņiem ir divas ar pusi reizes lielāka iespēja nonākt slimnīcā un divas reizes lielāka iespēja nomirt.

Uz 100 000 afroamerikāņu bija 20 nāves gadījumi, salīdzinot ar 11 uz baltajiem iedzīvotājiem.

Atšķirības ir vēl izteiktākas, ņemot vērā apgabala demogrāfiskos rādītājus. Baltie ir 56% no iedzīvotājiem Marionas apgabalā un melnādainie 29%.

Lai gan informācija nebija pieejama par aptuveni 37% apstiprināto gadījumu un 17 nāves gadījumiem, gadījumu atšķirība nebija nozīmīga, lai kompensētu nevienmērīgos slimību un nāves gadījumu skaitu atkarībā no rases, sacīja apgabala veselības aizsardzības amatpersonas.

"Tomēr šie veselības stāvokļi ir vairāk izplatīti afroamerikāņu kopienā, un rezultātā palielinās viņu hospitalizācijas un pat nāves iespējamība no šī vīrusa," sacīja Dr. Virdžīnija Keina, direktore un galvenā medicīnas darbiniece. Marionas apgabala Sabiedrības veselības departaments paziņojumā presei. "Mums ir jāsaprot šis risks un jāizmanto šī informācija, lai palīdzētu novērst infekcijas."

Veselības departamenta 2018. gada ziņojumā konstatēts, ka Marionas apgabala melnādainie iedzīvotāji, kas nav spāņi, piedzīvo vislielāko nevienlīdzību veselības jomā, salīdzinot ar citu rasu un etnisko grupu pārstāvjiem.

Kamēr pilsētas domes prezidents Vops Osili sacīja, ka ir nobažījies par visiem Indianapolisas iedzīvotājiem, viņš piebilda, ka ir jādara vairāk, lai novērstu vīrusa ietekmi uz afroamerikāņiem.

"Mums ir jābūt jutīgiem pret COVID-19 nesamērīgo ietekmi uz afroamerikāņiem mūsu kopienā un jāstrādā, lai novērstu veselības atšķirību palielināšanos," paziņojumā presei sacīja Osili.

Arī atšķirības starp baltajiem un melnādainajiem nav raksturīgas Marionas apgabalam, kas ir viens no štata apgabaliem ar lielāko afroamerikāņu iedzīvotāju skaitu.

Lai gan aptuveni 10% štata iedzīvotāju ir melnādainie, 18% no tiem, kas ir inficēti ar koronavīrusu, un aptuveni 19% no mirušajiem ir afroamerikāņi, liecina štata dati.

Pagājušajā nedēļā Indiānas Melnādas likumdošanas apvienība lūdza gubernatoru Ēriku Holkombu risināt šo problēmu, sakot, ka tā izriet no sistēmiskām atšķirībām un rasisma. Afroamerikāņi var ne tikai biežāk strādāt darbu, kas viņus pakļauj riskam, bet arī viņiem var rasties aizkavēšanās ārstēšanās slimnīcās netiešu aizspriedumu dēļ, sacīja kauča locekļi.

Sazinieties ar IndyStar reportieri Shari Rudavsky pa tālruni 317-444-6354 vai shari.rudavsky@indystar.com. Sekojiet viņai Facebook un Twitter : @srudavsky.

Lasīt angļu valodā

Las personas mayores de 70 años ahora pueden registrarse para recibir la vacuna contra el coronavirus a través del sitio web del estado.

Aunque la página principal del panel de control de vacunas del estado, ourshot.in.gov , todavía decía el miércoles por la mañana que el registro está limitado a personas de 80 años o más, las personas que hicieron clic en el enlace de la cita encontraron que las personas de 70 años en adelante pudieron registrarse.

Después de ser contactado por IndyStar, el estado envió un comunicado justo antes de las 10 am de que el registro estaba oficialmente abierto para person de al menos 70 años.

Cómo información: Cómo obtener una vacuna COVID-19 en Indiana

Pero muchas personas tuvieron dificultades el miércoles por la mañana con un sitio web con fallas y un centro de llamadas abrumado por personas que buscaban ayuda.

La gente dijo que había largas esperas para concertar una cita. Muchos también recibieron mensajes de error una vez que pensaron que finalmente habían conseguido una cita para recibir su dosis.

Pacientes tienen dificultades para registrarse

Heather Edmands konfigurēja lo que ella llamó "comando de Línea directa central de COVID". Mientras trabajaba en su computadora portátil, supervisó el sitio web del estado en otra computadora, llamó al 211 con la esperanza de poder comunicarse y habló sobre sus esfuerzos en su teléfono celular.

No tuvo mejor suerte en el sitio web. Ella elegiría una hora que pareciera abierta, haría clic en ella y recibiría un mensaje de error.

"No importa la hora que elija. No importa el día que elija. Te da este mensaje de error," dijo.

Al mediodía, Edmands dijo que seguiría intentándolo durante otras dos horas y luego vería dónde estaba en ese momento.

Poco después de las 14:00 éxito repentino — y sorprendente.

"Es como si el sistema de repente se despertara y dejara de emitir el mensaje de error," dijo.

Después de más de tres horas de intentar programmar una cita para su madre de 78 años, Melissa Leonard finalmente consiguió una cita para ella en línea en el condado de Hamilton a fin de mes.

Esto fue después de que su madre se comunicara con alguien en el centro de llamadas 211 que tampoco pudo ayudarla a programar una cita y solo pudo disculparse por el problema técnico.

Leonards, que seguía navegando por el "círculo vicioso de las ventanas emergentes," decidió no darse por vencido hasta que tuviera una cita en la mano.

"Fue tan frustrante, quería tanto que entrara," dijo. "En realidad, no es culpa de nadie, aparte de que, si no estuvieran preparados para esto, solo soy yo siendo un gerente en mi vida real y pensando quién podría haber evitado esto."

Cuando llamó a su madre para decirle que tenía una cita, su madre casi se echó a llorar, estaba muy aliviada. El padre de Leonard, que tiene 83 años, será vacunado mañana.

Casi 150 sitios de vacunación en Indiana

Los funcionarios estatales de salud no responseieron de inmediato el miércoles por la tarde a las preguntas sobre el sitio web. El 8 de enero, después de que el primer grupo de personas mayores experimentó problemas līdzīgas, los funcionarios de salud les aconsejaron que tuvieran paciencia y dijeron que había un sistema para abordar los problemas.

Existen casi 150 sitios de vacunación en todo el estado. Todos menos uno de los 92 departamentos de salud del condado ofrecen una clínica de vacunación.

El 8 de enero el estado comenzó a atļaujir que las personas mayores de 80 años se inscribieran para las citas de vacunas. A principios de esta semana, casi 86,000 personas en ese grupo de edad tenían citas programmas, dijeron funcionarios estatales de salud.

En octubre, el estado tenía un plan preliminar que priorizaba a las personas para la vacunación en función de una miríada de factores.

Contents